Advanta Cup

Po delší odmlce je tu opět další článek. Asi nejpopulárnější vícedenní závod široko daleko – Advanta cup byl pro nás jakýmsi vrcholem letní sezony. Členové naší tréninkové skupiny se na start postavili v počtu dosud nevídaném, a tak jsme očekávali dobré výsledky.
První etapa – sprint v Teplicích byla spíše zahřívací. Velmi rychlý závod nepřinesl kromě závěrečného sjezdu zarostlé stráně žádné větší překvapení, nikdo výrazně neztratil a bylo jasné, že rozhodovat se bude až jindy.
Druhý den již pořádně prověřil naše schopnosti. Dvě etapy na obávané skalní mapě Lada, kterou jsme již měli tu čest poznat na MČR na krátké a na jarním soustředění slibovaly perné chvilky. Ač někteří působili dojmem, že zůstali jarní přípravou nedotčeni, jiní si se záludnostmi terénu poradili víc než dobře. Verča dvěma etapovými vítězstvími v podstatě pro sebe rozhodla závod už po třech etapách.
Třetí den se již na postavách pomalu se belhajících na shromaždiště a hledajících každý kousek stínu značně projevovala únava. Navíc nadcházející etapa neslibovala nic příjemného. Mapa Mirošovské stěny je proslulá hustým podrostem smrčků a enormně prudkou stání. To, co si člověk odedřel na začátku v kopcích, mohl na konci v kamenech jen ztratit. Kromě Verči, která dalším triumfem nenechala nikoho na pochybách, že si jde pro celkové vítězství, byla nálada v našem táboře spíše rozpačitá. Tento stav pomohly změnit pivní štafety, do kterých jsme se, vlastně ani nevím proč přihlásili. Tým s trefným názvem Chromáci (Michal může max. 2 piva a já byl rád, že ještě vůbec chodím) svůj cíl, tedy postup do druhého kola splnil. Jako nejlepší pijan se ukázal Michal, kdežto David pobavil okolí parádním „pivotryskem“ a Milun , který propagoval strategii před pitím piva se pořádně napít, už do druhého kola nenastoupil, a tak jsem přišel na řadu já jako aktivní záloha. Zásluhou slušných běžeckých výkonů to nebylo nakonec tak špatné, ale pití budeme muset ještě potrénovat. Pro klid maminek dodávám,že jsme běželi nealko kategorii.
V poslední etapě museli výrazně bodovat Míša a David, u ostatních už bylo rozhodnuto. Míša vyrobila hned na jedničku devítiminutovou chybu, potížím se nevyhnul ani David, a tak bylo jasno.
Celkově lze naše výsledky hodnotit pozitivně, obstáli jsme (spíš holky) i zahraniční konkurenci, porazili jsme i „Litvany a Litvenky“ (pozn. pro Verču – byli z Lotyšska). Nejlepší Verča 1., Terka a Míša 2. Přežili jsme bez zranění, snad i bez psychické újmy.

Stránka závodu: zde, fotky zde
text by: LockTo
09.10.2015 14:14:46
jaktovidisrkaci
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one